halk müdahale zaruri derse

CHP İstanbul Milletvekili Esfender Korkmaz 8 Aralık 2009 Salı günü yapılan meclis oturumda söz alarak konuyu hükümetin o dönemde yürütmekte olduğu Kürt açılımına getirdi ve şöyle dedi:

Değerli arkadaşlar, Türkiye’de eğer devleti zayıflatırsanız, devletin uygulamalarını, devletin imajını zedelerseniz işte bugünkü ortamı yaratmış olursunuz. Bugünkü ortam, devletin zayıflaması ve hükümetin devamlı taviz vermesi üstüne oluşmuş bir ortamdır. Taviz nasıl veriyoruz? Verdiğimiz taviz, terör örgütüyle devletin aynı kefeye konulmasına yol açmıştır…

Siyasi kaosu hükümet taviz vererek, “açılım” adı altında aslında çeşitli taviz vererek, devleti zafiyete uğratarak sağlamıştır… Bu dışarıdaki kaosu kim çözecektir? Eğer siz çözebilseydiniz bu kaosu yaratmazdınız. Madem kaos yarattınız, bırakın Türkiye’nin milli kurumları, Türkiye’nin ordusu ve halkın beklentisi bu kaosu çözsün… Ben demiyorum ki “Türkiye’de illa müdahale olsun”. Ama halk, halk müdahalenin zaruri hale geldiğine karar verirse olur. Bunu halka söyletmeyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s