kanıma dokunuyor

1995 yazında Suudi Arabistan’da, Kilisli dört TIR şöförü; Seyfettin Erkut, M. Nuri Köseoğlu, Ali Kaya ve Mehmet Ali Sinanoğlu ‘captagon’ isimli ilacı taşıdıkları gerekçesiyle başları kılıçla kesilerek idam edildiler. Dönemin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 23 Ağustos’ta Trabzon’da yaptığı bir konuşmada bu duruma engel olmaya çalışanları şu sözlerle eleştirdi:

Yani bunlar bile bile bu suçları işliyorlarsa neticesine katlanmak zorundadırlar. Bu insanları kurtarmaya çalışıyor gibi gözükerek; asıl amacı dine küfretmek, İslam’a saldırmak olan kesimin hareketleri Müslüman olduğum için kanıma dokunuyor.

1 comment
  1. kemal said:

    orada idam edilen seyfettin erkut benim babam bile bile gittigini nereden biliyormus belki tuzaktı benim babam oraya kasap götürdü onun suçu yoktu yedek şoförün planıymış kimse yargısız infaz etmesin bizim diregimizi yıktılar 8 yıl orada binbir çeşit işkenceyle hücrelere konulup işkence çekmişler ateş düştügü yeri yakar bunu kimse bilmez ben ozamanlar 15 yaşındaydım yaşım 36 gün geçtikçe bu olayda benim kanıma dokunuyor devlet erkanının umru bile olmadı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s